Relația de prietenie dintre Abdullah și Ișıl devine tot mai apropiată, iar colaborarea lor profesională continuă să evolueze armonios.
În același timp, Asude își consolidează poziția și influența în companie. Deși este mulțumită de felul în care îi merge viața, reacționează dur când află că Firaz este îndrăgostit de Nursema. Considerând că aceasta nu este potrivită pentru fiul ei din cauza că este o femeie divorțată, Asude îl sfătuiește să își îndrepte atenția către o tânără pe care o consideră mai potrivită. Firaz regretă imediat că și-a deschis sufletul în fața mamei sale.
Nilay se recuperează surprinzător de repede. Chiar dacă încă suferă din cauza relației tensionate cu mama ei, este pregătită să îi doneze un rinichi pentru a-i salva viața.
Nursema își ia inima în dinți și îi mărturisește lui İlhami ceea ce simte. Răspunsul lui însă o dezamăgește profund. El îi spune că o apreciază enorm, dar că o vede doar ca pe o prietenă și că între ei nu poate exista o relație sentimentală.
Ulterior, Firaz merge să îl vadă pe İlhami. Acesta îi povestește despre vizita lui Nursema și îi explică că i-a spus că nu are sentimente romantice pentru ea și că a privit-o mereu ca pe o soră.
Ajunsă acasă, Nursema îi mărturisește lui Meryem cât de afectată este de respingerea lui İlhami și cât de mult regretă că și-a exprimat sentimentele. Din întâmplare, Pembe aude întreaga conversație.
A doua zi, Halime îi spune lui Pembe că a văzut-o pe Nursema intrând în locuința lui İlhami. Îngrijorată de eventualele bârfe, Pembe consideră că fiica ei trebuie să se căsătorească fie cu İlhami, fie cu altcineva cât mai curând. Hotărâtă să afle adevărul, merge direct la İlhami și îi cere explicații. Îi spune că știe despre sentimentele lui Nursema și îl întreabă dacă și el simte același lucru, sugerându-i chiar să o ceară oficial în căsătorie. După ce îi cere un răspuns clar, pleacă.
Nursema îi surprinde discutând și este profund stânjenită. O confruntă pe Pembe, reproșându-i intervenția și spunându-i că de această dată a mers prea departe. Cu lacrimi în ochi, pleacă. La scurt timp, Firaz o sună, iar ea îi mărturisește că nu se simte deloc bine. El îi propune să se întâlnească pentru a sta de vorbă, iar cei doi stabilesc să se vadă pe malul mării.
Între timp, Kıvılcım merge la medic convinsă că problemele sale de sănătate ascund o afecțiune. Spre surprinderea ei, află că este însărcinată.



